PiS "wolałby niemiecki kryzys". I żąda od PO wyjaśnień, dlaczego podatki mają być wyższe

Prawo i Sprawiedliwość domaga się przedstawienia przez rząd na najbliższym posiedzeniu Sejmu informacji nt. sytuacji finansów publicznych. Politycy tej partii uważają, że Polacy powinni dowiedzieć się, dlaczego powinni płacić wyższe podatki - czego nie wykluczają niektórzy politycy PO. PiS ostro krytykuje rząd. - Ja bym wolał niemiecki kryzys niż polską zieloną wyspę - powiedział w TVN24 Mariusz Błaszczak.

Czy podniesienie podatku VAT to konieczność? GŁOSUJ

Mariusz Błaszczak i Beata Szydło oskarżają rząd, że ukrywał informacje na temat złej sytuacji budżetowej w trakcie kampanii wyborczej. Zdaniem polityków PiS-u, rząd Donalda Tuska zachowuje się podobnie jak węgierski gabinet Ferenca Gyurscaniego, który ukrywał sytuację budżetową przed opinią publiczną.

PiS: Jesteśmy przeciwni podwyższaniu podatków

To doprowadziło ten kraj do poważnego kryzysu gospodarczego - przypominają politycy PiS-u. Według polityków PiS-u, parlamentarzyści i społeczeństwo powinni poznać prawdę o finansach państwa. Beata Szydło dodała, że PiS nie ma zamiaru podpowiadać rządowi rozwiązań. Przypomniała wypowiedź Bronisława Komorowskiego sprzed 3 lat w Sejmie, gdy ten przekonywał, że problemy budżetowe ówczesnej minister finansów Zyty Gilowskiej to problem rządu a nie opozycji. Mariusz Błaszczak dodał, że jego partia na pewno jest przeciwna podnoszeniu podatków, także podatku VAT. - Ja bym wolał niemiecki kryzys niż polską zieloną wyspę - mówił Błaszczak wieczorem w TVN24, odnosząc się do słów Donalda Tuska po dzisiejszym posiedzeniu rządu.

Zdaniem Błaszczaka, Polacy nie mają z czego się cieszyć, bo w gospodarce dzieje się źle. A odpowiada za to rząd. - Angela Merkel potrafiła obronić niemieckie stocznie i Opla. A Tusk doprowadził do tego, że produkcja Pandy została przeniesiona do Włoch - taką diagnozę nt. stanu naszej gospodarki wyraził rzecznik PiS.

DOSTĘP PREMIUM