Szydło: W sprawie krzyża PiS nie podsyca atmosfery

- Nie jest prawdą, że to PiS podsyca atmosferę. To państwo i władza państwowa powinny wziąć odpowiedzialność za wszystko co tam się wydarzyło. PiS-owi ta sytuacja też jest nie na rękę - powiedziała o wczorajszych wydarzeniach pod Pałacem Prezydenckim w TOK FM Beata Szydło, wiceprezes PiS.

Jej zdaniem powodem całego zamieszania przy próbie przeniesienia krzyża spod pałacem jest zła polityka PO, a szczególnie: - Słowa Komorowskiego zostały wypowiedziane zbyt wcześnie, a zachowanie władz Warszawy i wypowiedź konserwatora podgrzały atmosferę.

Wydarzenia spod pałacu określiła jako "trudne w ocenie, niepotrzebne". Jak, jej zdaniem, tę sprawę powinno się rozwiązać: - Powinno dojść do rozmowy Kancelarii Prezydenta z tymi ludźmi.

Szydło: To władza jest odpowiedzialna za zamieszanie z krzyżem

Podwyżkę podatku odczują najbiedniejsi

Zdaniem Szydło podwyższenie podatku VAT odczują w istotny sposób rodziny, których dochód nie przekracza 2 tys. zł miesięcznie. Jej zdaniem podwyższenie podatku może spowodować wzrost wydatków do nawet 600 zł rocznie.

- To już się robią konkretne pieniądze. To jest zakup kompletu podręczników dla dzieci, czy energii na dwa, czy trzy miesiące - argumentowała. - Poza tym podniesienie podatku odbije się nie tylko na konsumpcji ale także skomplikuje i tak już trudne życie małych przedsiębiorców - dodała.

Beata Szydło - 4 sierpnia 2010

DOSTĘP PREMIUM