Nowe audi za 5 mln. Rząd szykuje się do prezydencji

Biuro Ochrony Rządu zakupi nowe, opancerzone samochody za ponad 5 mln złotych - donosi "Polityka". Wszystko w ramach przygotowań do objęcia przez Polskę prezydencji w UE w drugiej połowie 2011 roku.

Do przetargu na nowe samochody stanęły trzy firmy: Audi, BMW oraz Mercedes. BOR wybrał ofertę pierwszego producenta i zakupi od niego 14 opancerzonych "samochodów reprezentacyjnych". - Najkorzystniejszą ofertę złożył dealer Audi. Podpiszemy z nim kontrakt o wartości 5 mln 69 tys. 960 zł - wyjaśnia tygodnikowi rzecznik BOR kpt. Dariusz Aleksandrowicz.

Kupno nowych aut to nie zachcianka najwyższych władz. - Samochody kupujemy do obsługi polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Nie zapadła jeszcze decyzja, dla kogo będą przeznaczone po prezydencji - tłumaczy Aleksandrowicz. Polska przejmuje przewodnictwo w Unii w drugiej połowie 2011 roku. W Polsce będą odbywać się liczne spotkania przywódców krajów członkowskich.

Będą oni mogli liczyć na wygody w nowych autach. Siedzieć mają na "komfortowych, sterowanych elektrycznie, wentylowanych i podgrzewanych kanapach". Są w nich również: "czterostrefowa klimatyzacja z filtrem przeciwpyłowym", "schładzany schowek" na napoje oraz "system multimedialny z DVD i TV", który umożliwia oglądanie filmów i słuchanie muzyki przez 12 głośników.

DOSTĘP PREMIUM