Palikot: Złożyłem wniosek do prokuratury ws. zbezczeszczenia krzyża

Janusz Palikot złożył dzisiaj do prokuratury dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa: jedno w sprawie "podżegania do zabójstwa" przez Adama Hofmana, drugie - w sprawie "zbezczeszczenia krzyża przez tzw. obrońców krzyża" w czasie wczorajszych zamieszek pod Pałacem Prezydenckim.

Palikot: Hofman podżegał do zamordowania Palikota

- Miało miejsce zbezczeszczenia krzyża. (...) W mojej ocenie jest możliwe popełnienie przestępstwa przez tzw. obrońców krzyża - powiedział Palikot w czasie konferencji prasowej. Poseł PO złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

"Złożyłem wniosek do prokuratury w sprawie zbeszczeszczenia krzyża"

- Wczoraj (...) grupa ludzi awanturujących się, hałasujących chuliganów spod krzyża przeciwdziała funkcjonowaniu polskiego państwa. To było działanie siłowe - mówił Palikot. - Trzeba działać jak najszybciej, przeciwdziałając dalszym skutkom - dodał i porównał "tolerowanie łamania prawa przez obrońców krzyża" z tolerowaniem zachowania Andrzeja Leppera.

Drugi wniosek do prokuratury dotyczy wypowiedzi posła PiS Adama Hofmana w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowej "Gazecie Wyborczej". "Palikot przekroczył granicę, za którą już nie ma polityki, tylko trzeba tego faceta powiesić na najbliższej gałęzi. Wszyscy musimy do tego doprowadzić. Po czymś takim trzeba mu wybrać gałąź" - powiedział wówczas Hofman.

- Wezwanie do tego, żeby znaleźć jakąś gałąź i skończyć wreszcie z Januszem Palikotem, jest (...) podżeganiem do zabójstwa. Dlatego postanowiłem zawiadomić Prokuraturę Rejonową Warszawa Śródmieście o popełnieniu przestępstwa - mówił Palikot w czasie konferencji.

W sprawie wypowiedzi posła PiS, Janusz Palikot złożył również wniosek do Komisji Etyki Poselskiej.

Komisja Palikota ds. katastrofy smoleńskiej?

Na pytanie, czy zamierza pojawić się na posiedzeniu zespołu Antoniego Macierewicza ds. katastrofy smoleńskiej, Janusz Palikot nie wykluczył takiej możliwości. I zapowiedział powołanie własnego zespołu, jako "najlepsze rozwiązanie tej sytuacji".

- Wymyśliłem inicjatywę powołania nowego zespołu. Zaraz po wakacjach zwrócę się do marszałka Schetyny o powołanie takiego zespołu - powiedział Palikot. Poseł PO "chętnie zaprosi do zespołu Antoniego Macierewicza".

O wypowiedzi Hofmana i walce o krzyż Palikot mówił rano w TOK FM . Posłuchaj całej rozmowy:

DOSTĘP PREMIUM