Palikot: Szczypińska znieważyła krzyż. Wniosek do komisji etyki.

Janusz Palikot zarzucił Jolancie Szczypińskiej "znieważenie przedmiotu czci religijnej". Chodzi o obecność posłanki w akcji "obrony krzyża". Palikot zapowiedział złożenie wniosku do komisji etyki. W sprawie Jolanty Szczypińskiej składa już drugi wniosek. W sumie domaga się ukarania siedmiu posłów PiS.

- Pani poseł (...) przebywała w grupie tzw. "obrońców krzyża", którzy swoim skandalicznym i niezgodnym z prawem zachowaniem, uniemożliwili przeprowadzenie uroczystości przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. (...) W atmosferze krzyków, wyzwisk, oszczerstw, agresji wobec księży, harcerzy i służb porządkowych, zabezpieczających uroczystość przeniesienia krzyża, po raz kolejny doszło do złamania prawa. "Obrońcy krzyża", a wśród nich poseł Jolanta Szczypińska, swoją postawą naruszyli przepisy kodeksu karnego, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej jakim jest krzyż - napisał Janusz Palikot. - Takie zachowanie nie licuje z powagą piastowanego urzędu posła, który powinien być reprezentantem Narodu, a nie anarchizujących grupek społecznych, i w znaczny sposób obniża poważanie i godność poselskiego urzędu i Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej" - dodał. Palikot swój wniosek umieścił na stronie internetowej.

Siedem skarg Palikota

Janusz Palikot nie ustaje w pisaniu wniosków do komisji etyki ze skargami na posłów PiS. W sprawie Jolanty Szczypińskiej składa już drugi wniosek. Wcześniej poseł Platformy złożył zawiadomienie do komisji dotyczące Mariusza Błaszczaka, Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego, Michała Kamińskiego, Beaty Kempy i Joachima Brudzińskiego.

Koniec września? Komisja przeciąga sprawę

Palikot oprotestował też decyzję Komisji Etyki, która zamierza zająć się jego wnioskami dopiero pod koniec września.

- Nie może być tak, że Komisja, powołana do uczciwego oceniania innych posłów stosuje w swoich działaniach "politykę Kalego". Jak Janusz Palikot coś prawdziwego powie lub napisze, niekiedy nawet ostrym językiem, to kara jest wydawana prawie natychmiast. (...). Jak podobne słowa, zarzucające Donaldowi Tuskowi odpowiedzialność za katastrofę smoleńską wypowiadają Panowie Brudziński, bądź Kaczyński, albo swoje insynuacje o tym, że do rzekomej zbrodni przyczynili się ministrowie rządu PO - PSL snuje Macierewicz, to Komisja Etyki Poselskiej w sposób absurdalny przeciąga w czasie rozpatrzenie sprawy - napisał na bloku Palikot.

Palikot: Piszcie sms-y

Palikot wezwał swoich zwolenników do naciskania na członków komisji etyki i podał ich numery telefonów. - Każdy sms do Szanownych Członków Komisji jest ważny i ułatwi im podjęcie decyzji. Tym razem proszę o prawo i sprawiedliwość - napisał Palikot. Poseł ujawnił numery m.in. Sławomira Rybickiego, Franciszka Stefaniuka i Henryka Gołębiewskiego. Telefonu do przedstawicielki PiS w komisji Elżbiety Witek nie podał. "Elżbieta W. - nie warto wysyłać sms" - skomentował Palikot.

TOK FM PREMIUM