"Trzeba nauczyć się żyć z taką opozycją". PO o emocjach PiS-u

Trzeba nauczyć się żyć z taka opozycją - tak Sławomir Nowak z PO skomentował w TVN24 zachowanie posłów PiS podczas ceremonii zaprzysiężenia Bronisława Komorowskiego.

Prezydent Bronisław Komorowski złożył dziś przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym oraz wygłosił orędzie. To oficjalny początek jego prezydentury.

Zaprzysiężenie prezydenta Komorowskiego - czytaj relację na żywo

Na uroczystości nie pojawił się prezes pis Jarosław Kaczyński, a jego posłowie zachowywali się, jakby Sejm przeżywał kolejny dzień żałoby. Do swych marynarek przypięli czarne wstążki - by upamiętnić ofiary ze Smoleńska, jak mówił Mariusz Błaszczak. To dzień jak każdy inny - ocenił w TVN24. Swoich emocji najbardziej nie potrafiła powstrzymać Beata Kempa, która ostentacyjnie wstała i wyszła z sali, gdy tylko Komorowski zakończył posiedzenie.

- To nie powinno tak być. W 2005 roku my się w ten sposób nie zachowywaliśmy. To jest święto. To jest prezydent nasz wszystkich. - tak w TVP Info komentuje zachowanie posłów PiS Sławomir Nowak z PO. - To zaczyna, niestety, być kwestia numer jeden dzisiejszego dnia - dodał, podkreślając jednak, że z taką opozycja po prostu "trzeba nauczyć się żyć".

DOSTĘP PREMIUM