Gen. Jaruzelski: Lider PiS zachował się niestosownie. To przykre

- Nieobecność Jarosława Kaczyńskiego na zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego to przykry i godny ubolewania fakt. Lider PiS zachował się niestosownie - powiedział gen. Wojciech Jaruzelski. B. prezydent dodał, że sam został zaproszony na uroczystości w ostatniej chwili.

Jaruzelski wyjaśnił, że zaproszenie na posiedzenie Zgromadzenia Narodowego dostał wczoraj. - Słyszałem, że dla części polityków byłbym niemiłym gościem. Dlatego nie przybyłem do parlamentu - komentował. Były prezydent przyjął jedynie zaproszenie Komorowskiego do Zamku Królewskiego na uroczystość wręczenia insygniów Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski.

- Ta prezydentura ma szansę być taką, która łączy. Kultura osobista, takt i mądrość prezydenta Komorowskiego będą sprzyjały integracji, w ramach oczywiście norm demokratycznych, które zakładają różnicę - mówił po ceremonii Wojciech Jaruzelski.

Generał podkreślił, że prezydentura Bronisława Komorowskiego daje szanse na polepszenie relacji z Rosją. Dodał, że w ostatnim czasie stosunki z tym dużym partnerem uległy zadrażnieniu. Przyznał, że był świadkiem rozmów polskiego przywódcy z prezydentem Miedwiediewem. - Komorowski zachował godność, dbałość o interes naszego kraju, ale z drugiej strony wykazał chęć zrozumienia partnera, życzliwość i kulturę. Myślę, że to będzie owocowało - powiedział Wojciech Jaruzelski.

DOSTĘP PREMIUM