PiS: Jadwiga Kaczyńska w komitecie honorowym budowy pomnika ofiar katastrofy

- Apelujemy o powołanie komitetu honorowego budowy pomnika ofiar katastrofy. Wstępnie patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem zgodziła się objąć matka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pani Jadwiga Kaczyńska - poinformowali politycy PiS na specjalnej konferencji prasowej.

Politycy zaapelowali o szybką budowę pomnika upamiętniającego wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.

- Sądzimy, że może to być porozumienie, które łączy wszystkich Polaków, wszystkie środowiska myślące dobrze o Polsce, pozytywnie o Polsce - tłumaczył wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński. Zdaniem polityków PiS, pomnik jest "odpowiednią formą na stratę, jaką odniosła Polska".

- Minęły cztery miesiące od katastrofy i praktycznie nie zrobiono nic, żeby społeczeństwo miało gwarancję, że ofiary zostaną upamiętnione - dodał Zbigniew Romaszewski. - Zasłanianie tego problemem krzyża to jest bardzo ryzykowna polityka. To jest polityka budowania sztucznych konfliktów w społeczeństwie - podkreślał senator PiS.

Kuchciński przekonywał, że idea budowy pomnika to nie powinna być inicjatywa żadnej partii, ale "tych ludzi, którzy obchodzili żałobę od 10 kwietnia i pod Pałacem Prezydenckim i we wszystkich miejscach w Polsce, podczas witania trumien z poległymi". - Nie sugerujemy żadnych organizacyjnych rozwiązań. Taki komitet honorowy powinien skupiać wszystkie środowiska, rodziny ofiar - dodał wicemarszałek.

PiS pod krzyżem: Hymn, pieśni religijne i wieniec

DOSTĘP PREMIUM