"Matka - do roboty!". Palikot znów atakuje Kaczyńskiego

- Wypchnął ją na zasadzie żywego (?) szańca na przód frontu walki o pomnik - pisze na swoim blogu Janusz Palikot. W ten sposób atakuje Jarosława Kaczyńskiego za propozycję PiS, żeby jego mama weszła w skład komitetu honorowego budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Oszukał wszystkich, że się zmienił. Wykorzystał śmierć brata do walki politycznej! Wykorzystał Wawel, wykorzystał krzyż - symbol religijny - do partyjnego sporu. Zbijał kapitał na wszystkim; tragedii, fanatyzmie, zwykłej głupocie i licznych kłamstwach. Teraz sięgnął po matkę - atakuje na swoim blogu Janusz Palikot .

Powodem jego oburzenia była wczorajsza wypowiedź przedstawicieli PiS-u : - Apelujemy o powołanie komitetu honorowego budowy pomnika ofiar katastrofy. Wstępnie patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem zgodziła się objąć matka śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - pani Jadwiga Kaczyńska.

W dalszej części wpisy poseł PO argumentuje, dlaczego Jarosław Kaczyński nie powinien włączać mamy do rozgrywek politycznych. - Wypchnął ją na zasadzie żywego (?) szańca na przód frontu walki o pomnik. Ledwie uratowana z objęć śmierci, po miesiącach pobytu w szpitalu - zasługuje na spokój. Tak, ale nie w opinii nihilisty Jarosława. Matka - do roboty! - kończy wpis.

DOSTĘP PREMIUM