PiS apeluje do rządu o odbudowę Bogatyni

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości apelują do rządu o stworzenie kompleksowego programu odbudowy zniszczonej przez powódź Bogatyni. Domagają się też stworzenia jasnych i precyzyjnych procedur zarządzania kryzysowego.

Marzena Machałek mówiła, że w Bogatyni ponad 350 budynków jest uszkodzonych, z czego 20 jest zniszczonych zupełnie, a 30 nadaje się do rozbiórki. W pozostałych być może będzie można zamieszkać.

Posłanka PiS podkreślała, że samorząd Bogatyni występował o dofinansowanie projektu odbudowy koryta rzeki Miedzianki wraz z wałami oporowymi, lecz pieniędzy nie dostał.

Z kolei Małgorzata Sadurska zwróciła uwagę na niezwykle trudną sytuację mieszkańców gminy Wilków dotkniętą przez poprzednie dwie fale powodzi. Podkreśliła, że powodzianie, którzy zostali bez dachu nad głową, nie otrzymali poważniejszej pomocy, a jedynie niewysokie zasiłki. Parlamentarzystka PiS krytycznie odniosła się też do faktu, że pomimo obietnic premiera nie jest realizowany program finansowania budowy domów tym powodzianom, którzy przenieśli się z terenów zalewowych na tereny niezagrożone.

DOSTĘP PREMIUM