Tablica za krzyż? Macierewicz nie ufa stronie prezydenckiej

Antoni Macierewicz czeka na oficjalne stanowisko w sprawie tablicy upamiętniającej 96 ofiar tragedii smoleńskiej, która ma zostać umieszczona na fasadzie Pałacu Prezydenckiego. Poseł PiS-u stwierdził, że dopiero po przedstawieniu oficjalnej informacji odniesie się publicznie do tego pomysłu, bo jak podkreślił - nie ma zaufania do strony prezydenckiej w tej materii.

Przypomina, że ostatnio media podawały wypowiedź prezydenta Komorowskiego, który miał deklarować, iż ofiary tragedii w Smoleńsku zostaną upamiętnione przy Krakowskim Przedmieściu. Według Macierewicza, prezydent zadeklarował jedynie, że uczci pamięć pary prezydenckiej oraz pracowników prezydenckich, a stanie się to wewnątrz Pałacu Prezydenckiego.

Do stołecznej konserwator zabytków wpłynął wniosek z Kancelarii Prezydenta o ustanowienie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Kancelaria proponuje, aby została ona umieszczona na Pałacu Prezydenckim od strony Krakowskiego Przedmieścia. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść jutro.

DOSTĘP PREMIUM