Palikot: Prezydent stchórzył tak samo, jak większość establishmentu

- Dzisiaj powinna tam wejść policja i wyprowadzić w kajdankach. Prokuratura powinna postawić im zarzuty - mówi w TVN24 Janusz Palikot. Tak jego zdaniem trzeba postąpić z ?obrońcami krzyża?. Według Palikota, tak się nie stanie, bo władze - w tym Bronisław Komorowski - stchórzyli przed nimi.

- Wszyscy stchórzyli: biskupi, Episkopat, Kancelaria Prezydenta, minister spraw wewnętrznych i administracji, prokuratura. Prezydent stchórzył tak samo, jak większość establishmentu. Jedyni, którzy mieli odwagę zareagować, to byli ludzie, którzy 3 sierpnia wyrazili swoją niezgodę na łamanie prawa w centrum stolicy - tak sprawę krzyż skomentował poseł PO Janusz Palikot.

Według niego, "władza nie zdała egzaminu i nie potrafiła zapewnić przestrzegania prawa, a miliony ludzi mają poczucie, że wszystko wolno". Winny temu, zdaniem posła PO, jest również Bronisław Komorowski. - Polskie państwo starci na bierności prezydenta - powiedział. Nie podoba mu się "złe milczenie" prezydenta, który nie komentuje sprawy krzyża.

Zdaniem posła PO, prezydent powinien zdymisjonować szefa Kancelarii Prezydenta, bo "dwa razy zawalił". Pierwszy raz, gdy nie udało się przenieść krzyża , a drugi, gdy po zawieszeniu tablicy nie zdecydowano się usunąć krzyż.

Palikot przedstawia również swoje zdanie nt. obecności krzyża przed Pałacem Prezydenckim. - Należy w interesie państwa usunąć krzyż. Najszybciej jak to jest możliwe - mówi. - Dzisiaj powinna tam wejść policja i wyprowadzić w kajdankach. Prokuratura powinna postawić zarzuty. Tak by się stało w każdym normalnym państwie - dodaje.

Palikot słusznie żąda zdymisjonowania Michałowskiego za krzyż i tablicę?

DOSTĘP PREMIUM