Tomasz Nałęcz doradcą prezydenta Komorowskiego

Tomasz Nałęcz ma trafić do Pałacu Prezydenckiego i objąć tam funkcje doradcy Bronisława Komorowskiego - dowiedział się TVN24. Wywodzący się lewicy polityk ma doradzać prezydentowi ws. historii i dziedzictwa narodowego. W trakcie kampanii prezydenckiej Nałęcz udzielił swojego poparcia kandydatowi PO.

Według nieoficjalnych informacji TVN24 polityk przyjął już propozycję z Pałacu Prezydenckiego. Nałęcz jest profesorem historii. Specjalizuje się w dziejach Polski międzywojennej i życiorysie marszałka Józefa Piłsudskiego. Ma doradzać prezydentowi ws. historii i dziedzictwa narodowego.

Nałęcz był jednym z kandydatów w trakcie wyborów prezydenckich. Ostatecznie zrezygnował jednak ze startu a swoje poparcie przekazał na rzecz Bronisława Komorowskiego.

- Niewątpliwie jest to specjalista w tej dziedzinie, który potrafi także w sposób interesujący przekazać publicznie to, co prezydent zamierza robić. Prezydent dał dowód, że zapowiedzi z kampanii, o takim ekumenicznym sposobie sprawowania urzędu, wciela teraz w życie - tak transfer Nałęcza do Pałacu Prezydenckiego skomentował w TVN24 Marek Borowski.

Były marszałek Sejmu to pierwszy, choć nie jedyny polityk o lewicowym rodowodzie, który trafił pod skrzydła nowego prezydenta. Wśród kolejnych ludzi lewicy wymieniany jest Ryszard Kalisz, który w nowej kancelarii miałby objąć funkcję prezydenckiego prawnika.

TOK FM PREMIUM