Prof. Kuźniar doradcą Komorowskiego? "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam"

Czy profesor Roman Kuźniar będzie doradzał Bronisławowi Komorowskiemu? Na antenie TOK FM politolog nie zdementował informacji, która w ubiegłym tygodniu podał na swojej stronie "Wprost".

Według tygodnika Kuźniar, ekspert w dziedzinie spraw międzynarodowych, jest jednym z głównych kandydatów na stanowisko doradcy głowy państwa. - Przyjście Kuźniara jest bardzo prawdopodobne. Bronisław Komorowski współpracował z nim już przy pisaniu programu Platformy Obywatelskiej w 2007 roku. Obaj mają podobne spojrzenie na sprawy zagraniczne - mówił anonimowo "Wprost" jeden ze współpracowników głowy państwa.

- Będzie Pan doradcą prezydenta?

- Nie wiem. Przeczytałem to w jakimś newsie internetowym.... Cóż mogę powiedzieć. Nie wiem...

- Ale rozważa Pan?

- Byłbym nieuprzejmy wobec zaprzyjaźnionego radia, gdybym chciał kuglować, w związku z tym powiem dyplomatycznie: nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówił w Popołudniu Radia TOK FM prof. Roman Kuźniar.

Bronisław Komorowski właśnie dobiera sobie grupę doradców. Jednym z nich będzie profesor Tadeusz Nałęcz. Polityk lewicy i kandydat na prezydenta w ostatnich wyborach powiedział, że przyjął już propozycję. Współpraca z prezydentem Rzeczypospolitej jest honorem - tłumaczył. Wegług informacji "Wprost", na giełdzie kandydatów na doradcę pojawiają się też nazwiska: prof. Michała Kleibera, szefa PAN i byłego doradcy Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszarda Kalisza, szefa Kancelarii Prezydenta za czasów Kwaśniewskiego.

TOK FM PREMIUM