"Polska": Liberałowie z SLD do PO

Politycy SLD przekonują, że Andrzej Halicki, rzecznik prasowy klubu parlamentarnego PO bada nastroje w ich partii - pisze dziennik "Polska". Ma on w porozumieniu z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną składać im propozycje przejścia do PO.

Politolog Wojciech Jabłoński przekonuje, że kluczowym momentem rozpoczętej przez PO strategii może być przejście Wojciecha Olejniczaka do partii Tuska. Jego zdaniem były lider lewicy może przełamać tabu i pociągnąć za sobą resztę polityków Sojuszu, którzy w partii stanowią liberalne skrzydło.

Politycy SLD relacjonują, że Olejniczak, kandydat na prezydenta Warszawy robi wszystko, by sprowokować Grzegorza Napieralskiego do tego, by ten go wyrzucił. W partii mówi się też o odejściu Ryszarda Kalisza, który jest sekowany przez szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego.

Niedawno przewodniczący chciał go pozbawić stanowiska szefa Sejmowej Komisji Sprawiedliwości. Jednak, aby zmienić przewodniczącego w komisji, potrzebna była większość, a tej nie było, bo na usunięcie ze stanowiska nie zgodzili się posłowie Platformy Obywatelskiej.

Więcej w dzienniku "Polska"

DOSTĘP PREMIUM