Halicki w TOK FM: 22 września ruszamy z pakietem ustaw

- Praca rządu na temat poszczególnych ustaw trwa. Projekty będą powstawać przez najbliższe dwa miesiące - mówił w Poranku TOK FM Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej. - Nie ma już prezydenta, który wetuje, więc sytuacja pozwala nam przeprowadzić pełen proces legislacyjny - dodał.

Andrzej Halicki - 18 sierpnia 2010

- Przygotowujemy się do tego, żeby 22 września, kiedy wrócimy do Sejmu, mieć plan pracy - mówił w Poranku TOK FM Andrzej Halicki.

Czym konkretnie posłowie PO się zajmą? - Na pewno nie unikniemy debaty o mundurówkach i o regule wydatkowej. Mamy też pakiet powodziowy, który obejmuje prawo wodne i infrastrukturę antypowodziową - odpowiadał Halicki.

- Muszą być wreszcie przeprowadzone ustawy regulujące służbę zdrowia - kontynuował. - Nie ma prezydenta, który wetuje, więc sytuacja pozwala nam przeprowadzić pełen proces legislacyjny w tym zakresie - dodał.

Co miałaby obejmować reforma służby zdrowia? - Spodziewamy kilkunastu ustaw od minister Kopacz i z Ministerstwa Zdrowia. Nie tylko dotyczących szpitali i prawa farmaceutycznego, lecz także innego funkcjonowania całej służby - stwierdził poseł PO.

Halicki stwierdził, że klub parlamentarny Platformy Obywatelskiej również ma przygotowany cały spis ustaw, nad którymi trwają prace. - I jest ich kilkadziesiąt - zapewnił.

Klub nie będzie przyjmował wszystkich ustaw rządowych

- Klub parlamentarny nie jest gotowy przyjmować wszystkiego, co wyjdzie z Rady Ministrów - powiedział Halicki. - To wszystko wymaga pewnej świadomości i mobilizacji po obydwu stronach.

Co ta mobilizacja ma oznaczać? - Może zaistnieć też inicjatywa po naszej stronie, klubu - zapewnił poseł PO. - Przewodniczący Tomczykiewicz jest gotowy inicjować w klubie rozwiązania legislacyjne i to jest determinacja całego klubu, w którym zasiada ponad dwustu posłów - dodał.

DOSTĘP PREMIUM