PO promuje się w regionach. Gazetka dla Małopolski i listy do proboszczów

PRZEGLĄD PRASY. Partie oficjalnie jeszcze przed wyborami nie mogą reklamować swoich kandydatów, dlatego Platforma Obywatelska promuje się jako partia - informuje ?Rzeczpospolita?. Partia wystartowała z lokalnymi akcjami - zaczęła od Małopolski.

- Wydaliśmy specjalną gazetkę skierowaną do wsi, która jest dla Małopolski bardzo ważna - mówi w rozmowie z gazetą Jarosław Gowin, wiceszef PO w regionie.

Gazetka nosi tytuł "Platforma Obywatelska. Tak! Małopolskiej wsi" i zawiera opinie rolników i polityków PO odnośnie problemów regionu, dopłat unijnych i sukcesów partii.

List do proboszczów. "Nie jesteśmy wrogami Kościoła"

Partia przygotowuje także specjalne pismo skierowane do proboszczów małopolskich. W liście PO chce opisać m.in. swoje poglądy dotyczące in vitro, czyli element, który opozycja może wykorzystać w nadchodzących wyborach samorządowych. - Nie oczekujemy, że proboszczowie będą chwalić PO, ale liczymy, że zachowają dystans podczas wyborów - mówi gazecie Jarosław Gowin. Sam mówi o liście: - Przedstawimy w nim nasze stanowisko na sprawy światopoglądowe. Chcemy przekonać, że Platforma Obywatelska nie jest wrogiem Kościoła.

PO nie chce poprzestać na Małopolsce - ma już plany promocji również na Podkarpaciu.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

DOSTĘP PREMIUM