Palikot rejestruje stowarzyszenie. "Do rządu w 2011 roku"

Janusz Palikot nie zasypia gruszek w popiele. Już złożył do sądu wniosek o zarejestrowanie stowarzyszenia "Nowoczesna Polska" - pisze tygodnik "Wprost". Poseł PO twierdzi też, że chce wejść do rządu w 2011 roku.

Palikot kilka dni temu ogłosił zwołanie kongresu Ruchu Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska". Według "Wprost" , już złożył w sądzie wniosek o rejestrację stowarzyszenia. Przymierza się też do powołania zespołu parlamentarnego. Podczas kongresu, który ma się odbyć 2 października w Warszawie chce też przyjąć deklarację ideową, w której zamierza wytoczyć swoje najcięższe armaty: eutanazję, legalizację związków partnerskich, zniesienie kar za obrazę prezydenta i uczucia religijne, podatek liniowy, parytety, edukację seksualną w szkołach i in vitro. Ostateczną decyzję podejmie kongres, ale ja widzę katalog tematów właśnie tak - powiedział gazecie Palikot . Do udziału w imprezie zgłosiło się już podobno pięć tysięcy chętnych.

Palikot zapowiada, że jego kolejnym krokiem będzie próba wejścia do rządu po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. - Chciałbym zostać wicepremierem z ważnym ministerstwem. Kiedyś myślałem o resorcie gospodarczym, ale dziś wolałbym postawić na edukację i kulturę - mówi.

DOSTĘP PREMIUM