"To Palikot wyznacza kierunki zmian w PO"

PRZEGLĄD PRASY. - Jeżeli Januszowi Palikotowi nakręconemu celebrycką sławą i postawą antyklerykała i libertyna czegoś brakuje, to tylko jasnej oceny Donalda Tusk - mówił w wywiadzie dla "Polski The Times" Janusz Piechociński z PSL.

Według posła PSL w tej chwili Palikota jest mniej w PO niż PO w Palikocie. - On wszedł na wojenną antyklerykalną ścieżkę wymalowany w ateistyczne i prowokacyjne symbole. Uwaga: dzieje się tak po apelu Bronisława Komorowskiego o 500 dni spokoju. Kto pierwszy ten apel odrzuca? Jego partyjny sprzymierzeniec z Lublina! Palikot i to, co z Palikotem, to rzeczywisty test na prawdę o Platformie - uważa Piechociński.

Zaznaczył, że ważne jest sprawdzenie jaką partią jest Platforma i jakie ma poglądy. - Jeżeli Januszowi Palikotowi nakręconemu celebrycką sławą i postawą antyklerykała i libertyna czegoś brakuje, to tylko jasnej oceny Donalda Tuska - uważa poseł PSL. - Brak stanowiska premiera jest wiele mówiący. W sprawach ideowych to Palikot wyznacza kierunki zmian w PO. Skrzydło konserwatywne może co najwyżej wysłać list do proboszczów - stwierdził.

- Jeżeli Januszowi Palikotowi nakręconemu celebrycką sławą i postawą antyklerykała i libertyna czegoś brakuje, to tylko jasnej oceny Donalda Tusk - mówił Piechociński. - Jeżeli Januszowi Palikotowi nakręconemu celebrycką sławą i postawą antyklerykała i libertyna czegoś brakuje, to tylko jasnej oceny Donalda Tuska - dodaje.

"Do wyborów samorządowych idziemy z otwartą listą"

Według Piechocińskiego Polskie Stronnictwo ludowe dorobiło się świetnych samorządowców i to oni mają pomóc ugrupowaniu w lokalnych wyborach. Poseł PSL powtarza również, że w wyborach samorządowych PSL będzie pokazywało, że na poziomie samorządu nie liczą się spory ideowe. - Dla nas najważniejsze jest zachowanie samorządowego charakteru decyzji wyborcy. Wszędzie zwracamy uwagę, że eutanazja, parytety, in vitro, stosunki państwo - Kościół to nie materia ustrojowa samorządu i samorządności. Wielu polityków w Warszawie, korzystając z emocji dotykających tych spraw, chce rozegrać te wybory - stwierdził. Według posła kwestia krzyża w wyborach lokalnych to próba ideologicznego upartyjnienia samorządu i swoistego zawłaszczenia go przez Palikota, Senyszyn i Macierewicza. - PSL zdecydowanie i ostro będzie przeciwstawiać się tej starannie zaplanowanej manipulacji - podsumował poseł PSL.

DOSTĘP PREMIUM