"Tusk w putinowskim stylu łajał szefów OFE" - Błaszczak

Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS krytykuje rząd Donalda Tuska. Jego zdaniem rząd "miota się" i "sprawia wrażenie bezradnego", a Donald Tusk "w putinowskim stylu łaja szefów OFE".

- Rząd sprawia wrażenie bezradnego, miota się, podejmuje działania maskujące - mówił podczas konferencji szef klubu PiS.

Jego zdaniem wczoraj mieliśmy do czynienia "ze spektaklem w iście putinowskim stylu, kiedy to premier Tusk łajał szefów OFE, zamiast zmieniać prawo".

- Ja przypomnę, że prawo w tej sprawie sformułował rząd Jerzego Buzka, dzisiaj Jerzy Buzek jest jednym z najbardziej eksponowanych działaczy PO.

Zdaniem Błaszczaka "zapychanie dziury w ZUS-ie poprzez zjadanie funduszu rezerwy demograficznej" przy obecnej sytuacji, jest działaniem na krótka metę.

- Po nas choćby potop. Przejada rząd Donalda Tuska pieniądze, sięga do kieszeni Polaków, proponuje podwyższenie VAT-u.

Podwyższenie VAT-u, jak mówił Błaszczak, oznacza drożyznę, która odczują przede wszystkim najbiedniejsi, zarabiający przeciętnie, albo poniżej przeciętnej.

- To działanie obliczone na to by dotrwać do następnych wyborów parlamentarnych, samorządowych, żeby wprowadzić w błąd opinie publiczną - tłumaczy Błaszczak.

Zdaniem Błaszczaka, opozycji zarzuca się, że nie przedstawia własnych koncepcji, ale jak tłumaczy "opozycja nie jest od przedstawiania koncepcji, rząd jest od rządzenia".

- Jeżeli rząd nie potrafi rządzić, to powinien podać się do dymisji. Wyraźnie nie potrafi rządzić, tylko i wyłącznie tworzy nam spektakle propagandowe.

Zdaniem posłów PiS, jednym z możliwych rozwiązań, które mogą mieć pozytywny wpływ na rozwiązanie problemu finansów publicznych, jest wprowadzenie podatku bankowego.

DOSTĘP PREMIUM