Na zjeździe "S" Kurski pisał ściągę dla Kaczyńskiego. Są zdjęcia

Jacek Kurski podczas obchodów 30. rocznicy "Solidarności" uważnie słuchał wystąpień Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska. A później na kolanie pisał specjalną "ściągę" dla Jarosława Kaczyńskiego. Zdjęcia kartki w dużym zbliżeniu opublikował dzisiaj "Fakt". Co na niej było?

Kurski sporządził kilka wskazówek dla prezesa PiS. W notatce, którą publikuje "Fakt", można m.in. przeczytać: "Na prowokację Tuska, proponuję odpowiedzieć, gdzie te 9 mln "Solidarności". Dobrze wie, że to naturalny proces. Ale: a) miliony straciły pracę w wyniku liberalnej gospodarki, b) nie mogą założyć związku z powodu (...) represji zagranicznych koncernów, c) wyjechali i nie mają dokąd wrócić mimo obietnic PO."

Europosel PiS zasugerował także, by Jarosław Kaczyński przypomniał o sytuacji w polskich stoczniach, skoro Bronisław Komorowski przypomniał o dźwigach jako polskiej statui wolności.

Jarosław Kaczyński nie wykorzystał jednak w swoich wystąpieniach publicznych wskazówek Kurskiego. Ostatecznie europoseł swoje wnioski sam przedstawił w rozmowach z dziennikarzami.

Zdjęcia Kurskiego piszącego notatkę do prezesa PiS na efakt.pl>>>

DOSTĘP PREMIUM