Poncyljusz: Z taką retoryką PiS nie pokona PO

- To jest strategia zapisana na jakieś maksimum 20 procent poparcia, a wiemy dobrze, że to oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość zawsze będzie siedziało w ławach opozycyjnych. Wydaje mi się, że na to trochę szkoda czasu - mówił w Radiu RMF FM Paweł Poncyljusz.

Paweł Poncyljusz nie czuje się "wykiwany" przez Jarosława Kaczyńskiego, który w czasie kampanii prezydenckiej mówił o końcu wojny polsko-polskiej, a teraz zaostrza swoje wypowiedzi pod adresem przeciwników politycznych. - W każdym człowieku różne myśli się kołaczą, jedne wychodzą na wierzch w danych sytuacjach, inne są skrywane i odwrotnie. I myślę, że mamy do czynienia właśnie z taką burzą różnych myśli u Jarosława Kaczyńskiego - tłumaczy zmienną postawę prezesa PiS.

Polityk otwarcie jednak przyznaje, że zdecydowanie bliższy jest mu Kaczyński z kampanii wyborczej. Oburzył się jednocześnie na sugestię Zbigniewa Ziobry, że to sztabowcy nakazali Kaczyńskiemu zmienić się na czas kampanii, mimo że prezes PiS nie chciał. - Moim zdaniem polityk tego formatu, jak Zbigniew Ziobro, który ma ambicje funkcjonować w polityce wiele lat, nie powinien, nie wolno mu stawiać tez, na które nie ma żadnych podstaw - podkreślał Poncyljusz.

"Chciałbym powrotu retoryki z kampanii wyborczej"

- Chciałbym, żeby wróciła w Prawie i Sprawiedliwości - i to nie chodzi tylko o samego Jarosława Kaczyńskiego - ta retoryka, jaką uprawialiśmy w kampanii wyborczej, w tym się czuję lepiej, to uważam za swoją linię. Myślę, że jest wielu moich kolegów w PiS, którzy też w tej retoryce, w tym spokojnym prowadzeniu kampanii, debaty publicznej, czują się lepiej - powiedział w Radiu RMF FM Paweł Poncyljusz.

Zdaniem posła PiS, jeśli nie zmieni się obecna retoryka Jarosława Kaczyńskiego to "nigdy Prawo i Sprawiedliwość nie będzie mogło przejąć władzy, odebrać władzy Platformie Obywatelskiej w Polsce". - Prezes musi we wrześniu, może w październiku zdecydować, co dalej powinno być. Ja nie chcę go jednak namawiać do odejścia - podsumował Poncyljusz.

DOSTĘP PREMIUM