Alicja Tysiąc czarnym koniem wyborczym SLD w Warszawie

Alicja Tysiąc dostała od SLD propozycję startu w zbliżających się wyborach samorządowych - pisze serwis tvp.info. Miałaby kandydować w Warszawie.

- Dostałam taką propozycję i poważnie ją rozważam - potwierdza w rozmowie z serwisem tvp.info Alicja Tysiąc.

Tysiąc stała się znana dzięki walce o prawo do aborcji ze względu na zagrożenie zdrowia matki. W 2000 roku odmówiono jej usunięcia ciąży, choć urodzenie dziecka groziło jej utratą wzroku. Pozwała za to Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który przyznał jej 25 tysięcy euro odszkodowania. Wygrała też proces z katolickim tygodnikiem "Gościem Niedzielnym" , który zestawiał ją w publikacjach z nazistowskimi zbrodniarzami.

- Pani Alicja to symbol walki o prawa kobiet. Jest przy tym bardzo pracowita. To dlatego złożyłam jej propozycję startu - powiedziała wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska.

W rozmowie z serwisem tvp.info Alicja Tysiąc mówi, że decyzję na temat startu w wyborach podejmie w ciągu tygodnia. - Jest dużo do zrobienia. W warszawskim samorządzie mogłabym walczyć o równouprawnienie i przestrzeganie prawa. Chciałabym też zapewnić pomoc osobom w trudnych sytuacjach - mówi.

TOK FM PREMIUM