Ziobro zostanie kandydatem PiS na prezydenta Warszawy?

PRZEGLĄD PRASY. PiS rozważa wystawienie Zbigniewa Ziobry na prezydenta Warszawy - pisze dziennik ?Polska The Times? powołując się na anonimowego polityka PiS. Gazeta podkreśla, że póki co w sporze wewnątrz partii górą jest tzw. frakcja talibów, na czele której stoi Ziobro.

Zbigniew Ziobro ma ambicje przywódcze w partii, ale obawia się też ewentualnej porażki w Warszawie. - Gdyby przegrał z Hanną Gronkiewicz-Waltz mogłoby to osłabić jego pozycję w partii - mówi gazecie jeden z polityków PiS.

Lista chętnych w PiS do ubiegania się o urząd prezydenta stolicy wydłuża się. Znajdują się na niej m.in. Paweł Poncyljusz i Mariusz Błaszczak. Oficjalnie PiS jeszcze nie ujawnił, kogo wystawi w wyborach w Warszawie.

"Polska The Times" zauważa, że wzmocnienie pozycji Ziobry i innych polityków z tzw. Zakonu PC w PiS nie podoba się byłym sztabowcom Jarosława Kaczyńskiego z kampanii prezydenckiej. Tzw. frakcja gołębi chciałaby zmienić obecną mocną retorykę prezesa PiS. - To jest strategia zapisana na jakieś maksimum 20 procent poparcia, a wiemy dobrze, że to oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość zawsze będzie siedziało w ławach opozycyjnych - mówił wczoraj w Radiu RMF FM Paweł Poncyljusz.

DOSTĘP PREMIUM