Mistewicz: Migalski w PO? Niewykluczone

Specjalista od marketingu politycznego Eryk Mistewicz powiedział na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, że postawa Marka Migalskiego nie pasowała do obrazu Prawa i Sprawiedliwości. W jego ocenie, sprawa Migalskiego "jest ostrzeżeniem", że nowocześni politycy nie mają dla siebie miejsca w ugrupowaniu prowadzonym przez Jarosława Kaczyńskiego. Jak dodał, Migalski może trafić do PO.

W ocenie Mistewicza, Migalski, jako polityk XXI-wieczny, nie ma dla siebie przestrzeni w ugrupowaniu, które, jak się wyraził, jest silnie zakorzenione w XIX - wieku. Mistewicz dodał, że partia Jarosława Kaczyńskiego opiera się nadal na ideach, które wielokrotnie są oderwane od rzeczywistości. Zdaniem Mistewicza, Marek Migalski jest typem nowoczesnego polityka, który potrafi poruszać się w świecie mediów.

Mistewicz nie obawia się o przyszłość Migalskiego, który popadł w niełaskę u prezesa PiS. Podkreślił, że w obecnej polityce stare podziały ulegają zatarciu częściej niż kiedyś i to, że obecnie Migalski krytykuje Platformę, nie oznacza, że w przyszłości nie będzie związany z tym ugrupowaniem. Eryk Mistewicz komentując ostatnie działania Jarosława Kaczyńskiego podkreślił, że prezesa PiS nie ma od jakiegoś czasu w polityce. Podkreślił, że Kaczyński w kampanii prezydenckiej nauczył się panować nad swoim przekazem, jednak zaowocowało to tylko tym, iż lider PiS udziela wywiadów jedynie swoim organom partyjnym. Jego wypowiedzi pojawiają się głównie na stronie internetowej PiS.

Eryk Mistewicz ocenił, że Platforma Obywatelska nie ma na obecnej scenie politycznej realnej konkurencji. W jego opinii, z oceny specjalisty od wizerunku wynika, że partia Donalda Tuska może rządzić przez najbliższe lata.

Mistewicz podkreślił, że zarówno PiS, jak i Lewica nie mają obecnie szans z PO, które dobrze porusza się w nowoczesnej polityce. Specjalista do spraw wizerunku politycznego powiedział, że PiS mógłby być taką alternatywą, jednak tylko wtedy, jeśli to ugrupowanie czerpałoby z doświadczeń nowoczesnej polityki.

DOSTĘP PREMIUM