Tusk o wywiadzie Kaczyńskiego: Nie wie co mówi. Nie będę się znęcał

- Bądźcie litościwi dla polityków, którzy nie zawsze wiedzą co mówią. Nie będę się znęcał nad Jarosławem Kaczyńskim. Ma wystarczająco dużo problemów - powiedział premier Donald Tusk, pytany o wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla Blogpress.pl.

Kaczyński: Poziom chamstwa jest niebywały>>

Donald Tusk przebywa dziś z wizytą w Indiach. Wziął udział m.in. w posiedzeniu Polsko-Indyjskiego Forum Inwestycyjnego, gdzie namawiał przedsiębiorców do inwestowania w Polsce .

Podczas konferencji prasowej Tuska pytano także o wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla portalu Blogpress.pl. - Bądźcie litościwi dla polityków, którzy nie zawsze wiedzą co mówią - powiedział. - Zresztą przyzwyczaiłem się do tego, że czasami wypowiada myśli i sądy, których się potem wstydzi - dodał.

Kaczyński: Nie uznają żadnych granic

W weekend Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu prawicowemu portalowi Blogpress.pl . Opowiadał w nim m.in. o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej, obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz ostro zaatakował Platformę Obywatelską.

- Oni nie uznają żadnych granic - tak Jarosław Kaczyński opisuje rzekome "chamskie" działania PO. W wywiadzie dla portalu Blogpress.pl opowiada, że agresja polityków PO dotyka posłów PiS nawet w sejmowej restauracji.

- My staramy się w związku z niebywałym poziomem agresji PO bardzo się hamować. Oni nie uznają żadnych granic i to, co na ten temat wie opinia publiczna, to nawet nie jest promil tego. Trzeba wiedzieć, co się dzieje w komisjach sejmowych, czasem w restauracji sejmowej. Tam poziom chamstwa jest taki, że Samoobrona to najbardziej kulturalna z partii - tak o politykach PO wypowiada się Jarosław Kaczyński. Dowodzi w wywiadzie, że członkowie PO są "chamscy i agresywni" w stosunku do PiS.

Kaczyński do kolegów: Lojalność lub w drogę

DOSTĘP PREMIUM