Małopolscy socjaldemokraci krytykują PO za listy do księży

W odwecie planują wysłanie swoich z pewnym przypomnieniem. Chodzi o słowa Jana Pawła II z 15 grudnia 1993 r., które przytaczają przedstawiciele SDPl: "Kościół nie jest partią polityczną i nie identyfikuje się z żadną partią polityczną. Jest ponadpartyjny, otwarty na wszystkich ludzi dobrej woli. Żadna też partia polityczna nie ma prawa reprezentowania kościoła".

- O tych słowach powinni pamiętać zarówno przedstawiciele kościoła, jak i działacze Platformy - mówi Wojciech Filemonowicz, przewodniczący małopolskiej Socjaldemokracji. Listy Platformy miały poprawić stosunki partii z kościołem. - Chcemy odkłamać wizerunek Platformersa, który jest akatolicki i akościelny - mówił Ireneusz Raś, szef małopolskiej Platformy, przed rozpoczęciem akcji wysyłania listów.

Najbardziej socjaldemokratom w nie podobał się w nich fragment o tym, że Platforma wspiera finansowo odnowę małopolskich kościołów. - To samorząd finansuje odnowę zabytków, w tym sakralnych, a nie Platforma Obywatelska - dodaje Filemonowicz.

Listy ze słowami papieża małopolscy socjaldemokraci będą wysyłać przez internet, dodatkowo ukażą się jeszcze w weekendowych wydaniach dwóch dzienników.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM