Celiński: "Kaczyńskiemu odebrało rozum". Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

- To braterska miłość - tak Henryk Wujec komentuje wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nt. zasług jego brata. Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Andrzej Celiński. - Jarosławowi Kaczyńskiemu ewidentnie odebrało rozum - twierdzi.

"Nie komentujmy słów Kaczyńskiego, bo odebrało mu rozum"

Andrzej Celiński, poseł niezależny i działacz opozycji w PRL-u, nie ma ochoty wypowiadać się nt. wywiadu, jaki "Gazecie Polskiej" udzielił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił w nim, że po "niechybnej kompromitacji Lecha Wałęsy, Lech Kaczyński będzie symbolem Solidarności".

- Gdyby "Janowi Kowalskiemu" odebrało rozum, czy byśmy o tym dyskutowali? To, że Jarosławowi Kaczyńskiemu ewidentnie odebrało rozum, to nie jest powód do tego, żeby analizować jego wypowiedzi - mówi. Dodaje następnie: "głupia wypowiedź zawsze pozostaje głupią wypowiedzią, bez względu na to, kto jest autorem tej wypowiedzi".

Zdaniem Celińskiego działania Jarosława Kaczyńskiego niszczą pamięć o jego bracie. - Ta wypowiedź jest niemądra i robi nieprawdopodobną krzywdę Lechowi Kaczyńskiemu. Nie zasługuje na tego rodzaju wypowiedzi swojego brata - twierdzi.

Wujec: Zastąpić Wałęsę Kaczyńskim? To miłość braterska Jarka

- To jest miłość braterska. Chciałby zastąpić Leszkiem Kaczyńskim Lecha Wałęsę. Z punktu wiedzeni ludzkiego można to zrozumieć, ale realnie jest to niemożliwe - komentuje z kolei Henryk Wujec, jeden z liderów opozycji w czasach PRL. - Fakty są fakty - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM