"To szaleństwo" - Migalski o zawieszeniu Jakubiak

Po prostu w to nie wierzę - komentował europoseł Marek Migalski wieści zawieszeniu Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS. Migalski, ostatnio wykluczony z delegacji PiS do europarlamentu, ocenił na antenie TVN24, że jeśli ta decyzja okazałaby się prawdziwa, to "byłaby szaleństwem".

Informację o zawieszeniu Elżbiety Jakubiak w prawach członka PiS podał PAP. Sama posłanka dowiedziała się o tej decyzji od dziennikarzy, łamiącym się głosem odmówiła komentarzy.

- W tej chwili to nie wierzę, bo nie mamy żadnego potwierdzenia - mówił Marek Migalski, nie chcąc wierzyć w informację o zawieszeniu Jakubiak - Dopóki nie będzie potwierdzenia komitetu politycznego lub Jarosława Kaczyńskiego nie uwierzę, że żadna partia w Polsce mogłaby się pozbyć kogoś takiego jak Ela Jakubiak. - Gdyby okazało się to prawdą, to oznaczałoby szaleństwo - stwierdził.

"Była lojalna wobec Lecha i Jarosława"

- Ktoś tak ciepły, merytoryczny, ktoś tak dobrze przygotowany do pełnienia roli polityka(...), jeśli jest wyrzucany, to przede wszystkim ze szkodą dla partii - uważa Migalski. Europoseł zaznaczył także, że "nie widzi żadnego realnego powodu" takiej decyzji.

- Ela Jakubiak była lojalna i wobec Lecha Kaczyńskiego, i Jarosława Kaczyńskiego i ideałów Prawa i Sprawiedliwości - mówił Migalski. Polityk nazwał też Jakubiak "cudownym kwiatem".

Informację o zawieszeniu Jakubiak potwierdził poseł Arkadiusz Czartoryski, szef okręgu, z którego Jakubiak startowała do Sejmu. - Nie ma bardziej sprawdzonych informacji niż informacje od naszych kolegów z naszego wyborczego okręgu - skomentował to Migalski, dodając, że "zna politykę od kuchni".

Elżbieta Jakubiak (prawie) zawsze z prezesem Kaczyńskim - Zobacz galerię zdjęć >>>

Jakubiak była członkiem sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w ostatnich wyborach prezydenckich; wcześniej pełniła funkcję ministra sportu w jego rządzie; była też szefem gabinetu prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

TOK FM PREMIUM