Girzyński: Elu, jestem z tobą. Jesteś Polsce potrzebna

- Dziś jest potrzeba by stanąć po stronie Eli Jakubiak i powiedzieć "Elu, jestem z tobą, bo uważam, że jesteś Polsce potrzebna, że jesteś potrzebna Prawu i Sprawiedliwości - mówił w TVN24 poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Dziś Jakubiak, decyzją szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości - Chodzi o jej postawę - wyjaśniał szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jakubiak zapowiedziała, że odwoła się od tej decyzji; w czwartek chce spotkać się z Kaczyńskim.

- Prawu i Sprawiedliwości jest potrzebna Elżbieta Jakubiak. Co więcej Elżbieta Jakubiak jest potrzebna Jarosławowi Kaczyńskiemu - mówił Girzyński. Jego zdaniem zawieszenie posłanki w prawach członka PiS nie zamyka możliwości współpracy. Przypomniał, że sam był przez pół roku zawieszony w prawach członka, za to, wyłamał się z zarządzonego przez jego partię bojkotu telewizji TVN. - Mam nadzieję, że nieporozumienia, które doprowadziły do zawieszenia zostaną wyjaśnione z obu stron - mówił.

Czy nie boi się stawać po stronie Elżbiety Jakubiak? - Nawet jeśli będzie się to wiązało z trudnościami czy to takimi jak wtedy gdy zostałem zawieszony, czy takimi, że będę musiał gumowe buty założyć i przyjść do waszego studia brocząc w wodzie, to przyjdę. Bo Polska jest najważniejsza, Ela Jakubiak to mówiła w kampanii wyborczej i nadal jest dla mnie i dla Eli Jakubiak najważniejsza, i dla Jarosław Kaczyńskiego też - powiedział. - Jeśli chodzi o takie osoby jak Ela Jakubiak, Joanna Kluzik-Rostkowska czy Paweł Poncyljusz, to zawsze stanę po ich stronie. Uważam, że sa to osoby dla Prawa i Sprawiedliwości potrzebne i bez tych osób będzie nam niezwykle trudno walczyć z Platformą Obywatelską.

Zdaniem Girzyńskiego prezes PiS jak najszybciej będzie się chciał spotkać z Elżbietą Jakubiak.

TOK FM PREMIUM