Już nie Poncyljusz. Nowi kandydaci na prezydenta Warszawy z PiS

Czesław Bielecki i Jacek Sasin mają największe to, by otrzymać rekomendację PiS w wyborach prezydenckich w Warszawie - twierdzi tygodnik ?Wprost?. Według gazety Jarosław Kaczyński nie wystawi do walki z Hanną Gronkiewicz-Waltz Pawła Poncyljusza.

- Paweł najpierw chciał wysłać prezesa do Sulejówka a potem się rozchorował. Dziś potrzeba mu czasu, by ochłonąć i skruszeć - powiedział "Wprost" jeden z polityków PiS wywodzący się z Porozumienia Centrum.

Gazeta twierdzi, że coraz większe szanse na rekomendację PiS ma Czesław Bielecki - architekt, publicysta i były lider Ruchu Stu. Jego kandydaturę jako pierwsza zgłosiła w mediach prof. Jadwiga Staniszkis. - Bielecki sam się do nas zgłosił z pytaniem, czy nie udzielilibyśmy mu poparcia. Prezes patrzy na niego przychylnie, bo wie, że to byłby niewygodny rywal dla Hanny Gronkiewicz-Waltz - mówi "Wprost" polityk PiS.

Jeśli Bielecki nie przekona do siebie Jarosława Kaczyńskiego, w zanadrzu jest kandydatura Jacka Sasina, byłego wiceszefa Kancelarii Prezydenta Kaczyńskiego.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM