''Nie biorę odpowiedzialności za Karnowskiego''. Pitera nie zgadza się z Nowakiem

- Wierzymy, że jest człowiekiem czystym. Bierzemy dziś odpowiedzialność za Jacka Karnowskiego - powiedział szef PO na Pomorzu Sławomir Nowak. - Ja nie biorę takiej odpowiedzialności - skomentowała dziś w programie ?Ranni politycy? w TOK FM Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją.

- Dokonywanie tego typu ocen w sytuacji, w której toczy się postępowanie, jest ryzykowne - mówiła w TOK FM Pitera. - Jest inna sprawa warta dyskusji, poszedł akt oskarżenia do sadu, potem sąd zwrócił go z powrotem do prokuratury. Ta sprawa trwa już trzy lata i to jest aspekt istotny, jak długo może trwać postępowanie w tego typu sprawie, jak długo można tkwić w sytuacji niejednoznacznej. Dlatego nie zgadzam się z opinią Sławomira Nowaka - dodała.

- Ale także pani ponosi odpowiedzialność za politykę Platformy - punktował gość programu "Ranni politycy" Wojciech Olejniczk z SLD. - To wy publicznie chłostaliście Karnowskiego, a dziś okazuje się, że prezydent Sopotu jest silny politycznie i go popieracie - powiedział Olejniczak.

- Osoby, które uznały, że nie ma sprawy, będą ponosiły odpowiedzialność, w sytuacji w której oskarżenia Karnowskiego znajdą potwierdzenie, względnie wynik wyborczy będzie niedobry - odparła Julia Pietra.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM