Związkowcy poprą "obrońców krzyża"? We wtorek demonstracja "Solidarności" w Warszawie

"Obrońcy krzyża" sprzed Pałacu Prezydenckiego piątkową demonstrację na Krakowskim Przedmieściu nazywają sukcesem i mówią już o kolejnych. Zapowiadają, że we wtorek mogą wesprzeć ich związkowcy z "Solidarności", którzy przyjadą do Warszawy protestować przed Sejmem w sprawach gospodarczych.

Dariusz Wernicki ze Społecznego Komitetu Obrony Krzyża zastrzega, że szczegółów jeszcze nie uzgodniono. Liczy jednak na to, że związkowcy prosto po proteście przed Sejmem przyjdą pomodlić się pod krzyż na Krakowskim Przedmieściu. Wernicki uważa, że zainteresowanie związkowców sprawą krzyża przekona prezydenta Bronisława Komorowskiego do idei budowy pomnika.

"Komitet Obrony Krzyża ma poparcie społeczne"

Wczoraj blisko 2 tysiące osób zebrało się w pobliżu krzyża stojącego przed Pałacem Prezydenckim, aby uczcić ofiary katastrofy prezydenckiego samolotu sprzed pięciu miesięcy. Włodzimierz Kaczanow, jeden z przywódców Komitetu Obrony Krzyża mówi, że piątkowe zgromadzenie miało być demonstracją poparcia, jakie zyskał pomysł upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej pomnikiem przed Pałacem. - To olbrzymi sukces, bo politycy mogli zobaczyć, że Komitet Obrony Krzyża ma poparcie społeczne - podsumowuje Kaczanow. Zapowiada, że manifestacje poparcia dla budowy pomnika będą się odbywały na Krakowskim Przedmieściu coraz częściej.

Obrońcy krzyża mówią, że nawet gdyby nie udało się im porozumieć ze związkowcami, to i tak zorganizują w najbliższym czasie protest równie liczny jak piątkowy.

DOSTĘP PREMIUM