"Jestem dogłębnie wdzięczny Jarosławowi Kaczyńskiemu". Zaskakująca deklaracja Celińskiego

Według posła Andrzeja Celińskiego to, że po wyborach prezes Kaczyński pokazał swoją prawdziwą twarz "to świetnie dla Polski". Dlaczego? - Gdyby on był stonowany, to może nikt nie zauważyłby jaka jest alternatywa dla rozwoju. A tak każdy widzi, że możemy w 38 milionów rąbnąć pyskiem prosto w ścianę, jeżeli pójdziemy tą drogą - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Gość Poranka Radia TOK FM ostro ocenia Jarosława Kaczyńskiego. - On kompletnie nie ma pojęcia czym Polska żyje, co wpływa na nasza przyszłość - mówił Andrzej Celiński. Ale w działaniach prezesa PiS poseł dostrzega pozytywy. - Kaczyński, który od 2-3 miesięcy objawia nam się taki jakim jest, to fenomen. To świetnie dla Polski. Gdyby on był trochę stonowany, to może nikt nie zauważyłby jaka jest alternatywa dla rozwoju. A tak widzi, że możemy w 38 milionów rąbnąć pyskiem prosto w ścianę, jeżeli pójdziemy ta drogą - ocenił. - Możemy organizować marsze na Krakowskim Przedmieściu. Możemy całe dnie spędzać na seansach nienawiści wobec bliźnich. Wymyślać scenariusze, które nawet w filmach s-f są nie do wymyślenia, np. laserowe strącenie samolotu. Jak doszliśmy do tego momentu, to się otrząsamy i tak jak w bajce ktoś krzyczy - król jest nagi - dodał Celiński. "Panowie Tusk, Komorowski i Sikorski muszą zejść ze sceny"

Poseł niezrzeszony nie kryje, że jego takie zachowanie Kaczyńskiego cieszy. - Jestem Jarosławowi Kaczyńskiemu dogłębnie wdzięczny. On odbudowuje moją nadzieję, że znowu złapiemy jakiś rytm, który będzie nas dobrze pozycjonował w świecie i Europie - stwierdził Celiński.

Ku przyszłości

Grzechem głównym współczesnej Polski, zdaniem posła Celińskiego, jest zapatrzenie w przeszłość. - Polska wpadła w koleiny zapyziałości - ocenił. - Niby wszystko się zmieniło. Ale muszę powiedzieć, że więcej nadziei było w PRL niż dzisiaj - dodał poseł. Według Andrzeja Celińskiego: "zamiast zajmować się przyszłością i kłócić się, trzeba pokazywać swoja wizję przyszłości".

Przyszłość powinna być też głównym tematem kampanii wyborczych. Ale - jak ocenił Celiński, tak nie jest. - My w kampaniach głównie pokazujemy przepięknie namalowane buzie mężczyzn, którzy walczą swoją urodą, podkarminowanymi ustami o głosy. Jak panienki na wybiegu - mówił w Poranku Radia TOK FM.

Rocznica "Wujka" bez władz "S". Przeczytaj

Według Celińskiego nie można zapominać, że "to kim będziemy za 20-30 lat zależy wyłącznie od naszych mózgów". - Nie od węgla czy atomu tylko od mózgu - podkreślił.

DOSTĘP PREMIUM