"Minister Rostowski robi politykę społeczną zgłaszając pomysły w radiu" - min. Fedak o likwidacji becikowego i ulgi na dzieci

- Minister finansów lubi prowadzić politykę społeczną, zwłaszcza jeżeli chodzi o ograniczenia - Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej komentowała w Poranku Radia TOK FM pomysł Jacka Rostowskiego, który chce likwidacji becikowego i ograniczenia ulgi prorodzinnej. - Nie sądzę, żeby to były dobre pomysły - dodała.

- Te mechanizmy nie działają prawidłowo. Problem i z becikowym, i z ulgą prorodzinną jest taki, że ani jeden mechanizm, ani drugi nie działa specjalnie na zwiększenie dzietności - minister Rostowski w RMF FM mówił o becikowym i uldze prorodzinnej. I dodał, że może sobie wyobrazić rekonstrukcję ulgi prorodzinnej, tak by premiowane były trzecie i dalsze dzieci w rodzinie.

- To nie są dobre pomysły ani dla rodzin ani dla budżetu państwa - oburzała się Jolanta Fedak. - Nie są dobre dla rodzin, ponieważ to rodziny z dziećmi są najuboższe, nie są dobre dla budżetu państwa, bo minister finansów ma problemy większe niż pare-dziesiąt milionów becikowego - przekonywała minister pracy Jolanta Fedak w Poranku Radia TOK FM.

"Rostowski znowu wyjął złe liczydło". Przeczytaj Jakie, zdaniem minister, problemy ma min. Rostowski? - Ma problemy związane z długiem publicznym, który podchodzi pod próg ostrożnościowy, czyli pod 55 proc. - odpowiadałaFedak. - Naprawdę nie da się tego rozwiązać poprzez likwidację becikowego - podkreślała.

- Minister nie konsultował tego z panią? - dziwiła się Janina Paradowska. - On robi politykę społeczną zgłaszając w radiu takie pomysły - ubolewała min. Jolanta Fedak.

TOK FM PREMIUM