Graś: Kaczyński co chwilę się na kogoś obraża. Jarosław I Obrażony?

- Patrząc na Kaczyńskiego coraz częściej myślę o przydomku "Jarosław I Obrażony" albo "Obrażający", bo co chwilę się na coś albo kogoś obraża - powiedział w Radiu Zet Paweł Graś.

- Obraża się na rzeczywistość, teraz obraził się na prezydenta, na Radę Bezpieczeństwa Narodowego. (...) Mam coraz częściej wrażenie, że prezes PiS żyje w jakiejś innej rzeczywistości - przyznał rzecznik rządu.

- Jarosław Kaczyński pokazuje bardzo wyraźnie, że nie pogodził się z demokratycznymi wyborami w Polsce, że to nie on, a Bronisław Komorowski jest prezydentem - dodał.

Graś komentował ostatnie wypowiedzi prezesa PiS oraz wywiad, jaki Jarosław Kaczyński udzielił tygodnikowi "Newsweek". - Nie podam ręki ani Komorowskiemu, ani Tuskowi - deklaruje w rozmowie z "Newsweekiem" Kaczyński. - Mam niewielkie zaufanie do intelektu pana Komorowskiego - dodaje.

Prezes PiS twierdzi, że - wbrew zarzutom politycznych przeciwników - nie podważa wyboru Bronisława Komorowskiego na prezydenta. - Uznaję jego wybór, bo uznaję reguły demokracji. Wygrał wybory, a nie mam żadnych podstaw by sądzić, że zostały one sfałszowane. Natomiast w żadnym razie nie podam mu ręki - mówi Kaczyński. Taki symboliczny bojkot ze strony lidera PiS ma objąć także premiera. Powód? Kaczyński obarcza liderów Platformy odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską i usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego.

DOSTĘP PREMIUM