"Polska demokracja zagrożona monopolem władzy PO" - Sellin w TOK FM

Politycy Polski Plus w sobotę powtórnie połączyli się z Prawem i Sprawiedliwością. - My tworzymy środowisko ideowe, nazywamy siebie konserwatystami i doszliśmy do wniosku, że nasze inspiracje ideowe mogą się dobrze rozwijać w PiS - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Sellin, do niedawna rzecznik Polski Plus. - Jak prześledzić polską politykę ostatnich 20 lat, to odejścia i powroty to jest rzecz, która się zdarza - dodał.

Jarosław Kaczyński powiedział, że "ludzie z Polski Plus wracają, bo jest zagrożona demokracja". Na czym polega to zagrożenie demokracji? - Na umacnianiu się monopolu władzy politycznej w Polsce - odpowiadał Jarosław Sellin. - Oczywiście w dojrzałych demokracjach, jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, zdarzało się, że jedna siła rządziła kilkanaście lat, ale jednak tam te procedury kontrolne, w postaci silnych, szanowanych w mediach sił opozycyjnych oraz silnych, niezależnych instytucji obywatelskich, są na tyle mocne, że nikt nigdy nie obawiał się, że grozi zanik procedur demokratycznych - mówił poranny gość TOK FM.

A w Polsce? - W Polsce jest inaczej, trzeba być naprawdę ślepym, żeby nie widzieć parasola ochronnego medialnego nad PO. Nie ma takiego krytycyzmu wobec PO jak wobec PiS, obojętnie czy ta partia rządziła czy jest w opozycji, jest wręcz obsesja PiS w mediach - przekonywał Sellin.

"Jarosław Kaczyński się nie zmienił, to jest ciągle ten sam polityk"

- To karkołomne stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński się zmienił, to jest ciągle ten sam polityk, który wywarł duży wpływ na polską politykę ostatnich lat - Jarosław Sellin zapewniał o spójności poglądów prezesa PiS. - Jest fascynujący i dla zwolenników i dla przeciwników, zauważam taki fenomen, że jego przeciwnicy bez przerwy o nim mówią, mają wręcz obsesję Jarosława Kaczyńskiego. To jest polityk wyrazisty, charyzmatyczny, odgrywający istotną rolę w polskiej polityce ostatnich 20 lat i jest właściwie cały czas taki sam - przekonywał Sellin w TOK FM.

- Jak odchodziliście z Prawa i Sprawiedliwości, to mówiliście, że PiS nie potrafi jednoczyć prawicy. Czy teraz jednoczy? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Oczywiście, ten fakt naszego połączenia o tym świadczy - odpowiadał Sellin. - To jest inicjatywa Polski Plus? - dziwił się Grzegorz Kozak. - Nie, to jest inicjatywa obustronna - zapewniał Jarosław Sellin. I tłumaczył: - Różne wydarzenia związane z tym co się wydarzyło po 10 kwietnia, również nasza praca w kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego, zbliżyła nas do siebie i z obu stron wyszły sygnały o woli reintegracji i to się właśnie w sobotę dokonało - mówił Jarosław Sellin w TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM