PiS szykuje wyborczą ofensywę. Start: 16 października

16 października, konwencją wyborczą w Warszawie Prawo i Sprawiedliwość chce rozpocząć swoją ogólnopolską kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi.

Taki termin i miejsce ustaliły i już zaakceptowały władze partii, odpowiedzialne za organizację kampanii. - Chcemy, aby taka nasza główna konwencja wyborcza odbyła się tydzień przed końcem rejestracji kandydatów. Ten termin więc nie powinien już się zmienić - potwierdza w rozmowie z TOK FM Krzysztof Jurgiel z PiS.

PiS z programem krajowym dla samorządów

Sama konwencja, która oficjalnie zapoczątkuje ogólnopolską kampanię wyborczą PiS, ma być zorganizowana z dużym rozmachem. Zjadą się na nią niemal wszyscy kandydaci z Polski startujący pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości.

- Najważniejszym jej elementem będzie przedstawienie naszego programu krajowego dla samorządów. Pokażemy między innymi, jaka by była polityka wobec miast, gmin i wsi, gdybyśmy to my byli u władzy - twierdzi poseł Jurgiel.

Kampanię ogólnopolską inaugurować będzie sam prezes Jarosław Kaczyński. Podczas konwencji głos w Warszawie mają zabrać także kandydaci na prezydentów miast.

Sztab wyborczy już powołany

Tymczasem w sobotę komitet polityczny PiS ustalił także, że samorządową kampanią wyborczą pokierują m.in. Adam Lipiński i Krzysztof Jurgiel. Ten pierwszy ma odpowiadać za kampanię centralną, ten drugi - samorządową. Ponadto - jak informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita" - zamiast formalnego sztabu wyborczego władze PiS powołały siedem zespołów, które mają kierować działaniami partii. Najważniejszy z nich to Zespół Akcji Bieżącej, którym pokieruje poseł Lipiński.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM