Błaszczak robi prezent dla Schetyny: pakiet ustaw przewiązany wstążką

Zamrażarka projektów składanych przez PiS boli tę partię. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło przypomnieć się marszałkowi Grzegorzowi Schetynie wręczając mu plik projektów przewiązanych bordową wstążeczką. - Rząd sam projektów nie składa, bo jest zajęty spektaklami politycznymi. - Np. wyrzucaniem z partii Janusza Palikota po raz siedemset któryś - powiedział Błaszczak.

Mariusz Błaszczak o przeprowadzce Donalda Tuska do Sejmu: - Dla nas jest to spektakl polityczny. Metoda na odwrócenie uwagi opinii publicznej od katastrofalnego stanu finansów publicznych, od drożyzny, od sięgania do kieszeni Polaków - mówił Mariusz Błaszczak na specjalnej konferencji prasowej.

PiS ma propozycję dla marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny. - W różnych szufladach leżą 64 projekty przygotowane przez PiS - mówił Błaszczak wskazując na przewiązany bordową wstążką plik papieru. - To jest paczka z projektami, które przeniesiemy do jego gabinetu, proponując realizowanie ustaw, które są dobre dla naszego kraju - mówił Błaszczak.

Poseł PiS stwierdził, że rząd zamiast zajmować się tworzeniem projektów ustaw zajmuje się kolejnymi spektaklami politycznymi, np. wyrzucaniem z partii Janusza Palikota po raz "siedemset któryś."

PiS swoją konferencję zatytułowała PO, czyli Pusta Ofensywa. To może być odpowiedź na słowa Donalda Tuska, który w sobotę podczas kongresu Platformy rozszyfrował na nowo skrót PiS - jako Pesymizm i Smutek.

Prezes PiS pytany wówczas o komentarz do tego powiedział, że nie chce się bawić w kalambury. Bo PiS zajmuje się polityką na poważnie.

DOSTĘP PREMIUM