Palikot na blogu: "PO to dupowata, stara ciotka"

Janusz Palikot przed planowanym na dziś Kongresem Poparcia Palikota ostro atakuje swoją macierzystą partię na blogu. Według niego premier jest "wyczerpany i wypluty z pomysłów", a Platforma "straciła powab uroczej panny".

Wczesniej Palikot szumnie zapowiadał, że jego Kongres rozpocznie "największą kampanię społeczno-polityczną po 1989 roku". Wczoraj oficjalnie zapowiedział w TVN24, że wkrótce wystąpi w Platformy i złoży legitymację partyjną, ale nie chciał powiedzieć, kiedy do tego dojdzie.

"Premier zaleca Polakom, by gryźli trawę..."

"Dzisiaj o godzinie 17.00 wszystko będzie jasne" - napisał Palikot na swoim blogu - "Dziś przekonamy się kto ma większą siłę przekazu: czy wyczerpany i wypluty z pomysłów Premier, który zaleca Polakom, aby przez kolejne lata gryźli trawę i zaciskali zęby, a przy tym radośnie obiecuje, że już za kolejnym zakrętem czeka nas piękny widok, czy tysiące młodych ludzi, którzy zgadzają się z Kazimierzem Kutzem, że Platforma straciła powab uroczej panny i stała się dupowatą, starą, zgryźliwą i zgnuśniałą ciotką" - dodał.

Według posła jego kongres nie będzie manifestacją poparcia dla niego samego. "Teraz raczej chodzi o poparcie dla projekcji marzeń przyszłości Polaków. Tych którzy tu i teraz chcą dobrze i uczciwie żyć, którzy nie oczekują wielkich rzeczy i wspaniałych projektów, a po prostu NORMALNOŚCI" - stwierdza.

Palikot pisze też, że Pałac kultury i Nauki stanie się "symbolem nowej siły, która zburzy stare mury i otworzy przestrzeń dla słońca".

DOSTĘP PREMIUM