"Palikot - podchamiały Tusk. Tusk - blada kopia Palikota". Dorn nie wróży sukcesu

Ludwik Dorn nie wróży Januszowi Palikotowi wielkiej kariery politycznej po wystąpieniu z Platformy. Poseł mówił w Programie III Polskiego Radia, że próba założenia nowej partii politycznej przez Palikota nie ma szans na powodzenie.

Były marszałek Sejmu uważa, że kongres poparcia Palikota, który odbył się w sobotę w Warszawie był spotkaniem ludzi często przypadkowych, dlatego wielkich szans na powstanie partii politycznej nie ma. - Było to spotkanie ludzi zabawy i gapowiczów - stwierdził.

Zdaniem Ludwika Dorna, brak Janusza Palikota w Sejmie nieco zmieni sytuacje liderów dwóch największych partii politycznych - Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

"Był podchamiałym obrazem jednego z profili Tuska"

- Dla Platformy pan Palikot był takim pogrubionym, podchamiałym i mocno skarykaturyzowanym obrazem jednego z profili Donalda Tuska i dzięki temu to było skuteczne. Ale w tej chwili pan Tusk może się poczuć bladą kopią Janusza Palikota - stwierdził w Trójce Ludwik Dorn. Z kolei dla Jarosława Kaczyńskiego przez długi czas Palikot był największym problemem Polski - dodał.

Sam Ludwik Dorn nie ma zamiaru pójść w ślady polityków Polski Plus i wracać w szeregi PiS-u, bo jak mówi - nie sam się wyrzucał z partii. Politycy z Polski Plus sami wystąpili z partii Jarosława Kaczyńskiego i ich sytuacja polityczna i "godnościowa" jest zupełnie inna - podkreśla były marszałek Sejmu.

Były wiceprezes PiS-u dodał, że nie ma zamiaru krytykować publicznie prezesa Kaczyńskiego, chociaż nadal nie podoba mu się sposób zarządzania partią.

DOSTĘP PREMIUM