Palikot: było o włos od złożenia mandatu już teraz

Janusz Palikot potwierdza: chciałem złożyć mandat poselski w tym tygodniu. Brał pod uwagę poniedziałkowe posiedzenie zarządu regionu. Ale niemal w ostatniej chwili zmienił zdanie.

Jak dowiaduje się TOK FM, Palikot na poważnie rozważał natychmiastowe złożenie mandatu. Chciał, by wszystko było przejrzyste. Rozmowy trwały niemal cały poniedziałek. Zmienił zdanie, bo przekonali go koledzy.

- Miałem zamiar zrobić to w tym tygodniu, ale prośba kolegów z Platformy jest taka, żeby to było 6 grudnia. Głównie ze względu na wybory samorządowe, bo byłoby to trochę nie fair. Po drugie, jest kwestia znalezienia nowego lokalu i przeniesienia biura regionalnego PO - mówił Palikot w rozmowie z reporterem TOK FM.

Poseł dodaje, że aktualna pozostaje data 6 grudnia. Tego dnia wyjdzie z partii i złoży mandat. - Sam chciałem szybciej, ale skoro koledzy, z którymi 5 lat byłem razem, budowałem całą lubelską strukturę, chcą, żeby to było 6 grudnia, nie widzę powodu, żeby im tych dwóch miesięcy nie podarować - mówi Palikot.

W kampanii samorządowej Palikot ma wspierać tymczasowego szefa zarządu regionu na Lubelszczyźnie, posła Stanisława Żmijana.

DOSTĘP PREMIUM