SLD sprzedaje Rozbrat. Pustki w kasie Sojuszu po wyborach

PRZEGLĄD PRASY. Siedziba Sojuszu Lewicy Demokratycznej przy ulicy Rozbrat w Warszawie ma zostać sprzedana do końca roku - pisze dziennik "Polska". Politycy SLD mówią, że szef partii sprzedając siedzibę chce się odciąć od historycznej przeszłości Rozbratu. Gazeta pisze jednak, że jest jeszcze inny powód: SLD przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi wszędzie szuka oszczędności, gdyż kampania prezydencka opróżniła partyjną kasę.

Utrzymanie historycznej siedziby kosztuje, gdyż budynki z lat 60-tych wymagają gruntownego remontu. Sojusz po sprzedaży budynku na Rozbrat chce teraz zająć piętro w nowoczesnym wieżowcu, bo partia nie potrzebuje dużej przestrzeni - powiedział "Polsce" polityk lewicy. - Dzisiaj SLD już nie ma swojej siedziby przy Rozbracie, bo ona przeniosła się na Facebook - deklaruje z kolei rzecznik Sojuszu Tomasz Kalita.

Gazeta przypomina, że przy ulicy Rozbrat odbyły się wszystkie przełomowe zdarzenia dla Sojuszu. Tu było świętowane zwycięstwo Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach prezydenckich w 1995 roku i wygrana w wyborach parlamentarnych w roku 2001.

Więcej o siedzibie na Rozbrat i jej historii w dzisiejszej "Polsce The Times" .

DOSTĘP PREMIUM