O. Rydzyk nie poprze Bieleckiego. PiS ma w stolicy problem

Ojciec Tadeusz Rydzyk w wyborach samorządowych nie poprze kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy Czesława Bieleckiego - ustalił serwis tvp.info. Zamiast tego Radio Maryja poprze Romualda Szeremietiewa. - To oznacza dla nas duże problemy - przyznaje jeden z polityków PiS.

Bieleckiego zaraz po zgłoszeniu przez PiS kandydatury na prezydenta Warszawy skrytykował prof. Jerzy Robert Nowak, naczelny ideolog Radia Maryja - pisze portal tvp.info . - A dlaczego nie ostrzeżemy przed Bieleckim? Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto był wspólnikiem Olechowskiego w zakładaniu Komitetu Stu, ma być najlepszym kandydatem - mówił w audycji "Rozmowy Niedokończone". - Ja bym życzył PiS-owi, by wybrał innego kandydata w swoim imieniu. Ja mam dość głosowania na mniejsze zło - argumentował prof. Nowak.

Sam Czesław Bielecki słynie z chłodnego stosunku do toruńskiej rozgłośni. - Nie poszedłbym do Radia Maryja, nie jestem dla nich atrakcyjnym partnerem - powiedział w niedawnym wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" .

Dla polityków PiS związanych z Radiem Maryja sprawa jest już przesądzona. - W Warszawie mamy ewidentny problem - przyznaje jeden z nich. - Mam nadzieję, że rozgłośnia nie będzie przesadnie agitować za Szeremietiewem i zostawi wyborcom wolną rękę - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM