Nowy sondaż: prawie 20-procentowe poparcie dla SLD. Partia Palikota poza Sejmem

Według sondażu TNS OBOP dla programu TVP "Forum", jeżeli wybory parlamentarne odbyłyby się w najbliższą niedzielę do Sejmu to: Platforma Obywatelska otrzymałaby 45% głosów, PiS - 29%, SLD - 19%. Ankietowani wskazywali też jakimi problemami powinni zająć się rządzący.

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: PSL z 3 procentowym poparciem, nowa partia związana z Palikotem otrzymałaby 2 procent poparcia, Samoobrona uzyskałaby 1 procent głosów oraz inne partie również uzyskałyby 1 procentowe poparcie.

Służba zdrowia i likwidacja Senatu to priorytety

Na pytanie jakimi trzema najważniejszymi sprawami w trybie pilnym powinien zająć się rząd i parlament: 59 % odpowiedziało, że reformą służby zdrowia, 37 procent ankietowanych opowiedziało się za zmniejszeniem liczby posłów i likwidacją Senatu, 31% za reformą finansów publicznych, 22% jest za ułatwieniami dla przedsiębiorstw, 19 % za prorodzinną polityką podatkową , 18 % za reformą KRUS, 15% za in vitro, 10% za wprowadzeniem podatku liniowego, 10% za zmianą ustawy aborcyjnej, 9% za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych, 6% respondentów nie ma zdania.

Sondaż przeprowadzono telefonicznie w dniach 6-7 październia, na reprezentatywnej próbie 1000 dorosłych Polaków. Błąd wynosi 3 procent.

DOSTĘP PREMIUM