PiS grozi TVN-owi sądem, jeśli nie przeprosi prezesa. TVN: Prostujemy...

Mariusz Błaszczak domagał się przeprosin od redakcji TVN we wtorkowym wydaniu "Faktów" za poniedziałkowy materiał nt. wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. "W przeciwnym razie będziemy zmuszeni skierować sprawę na drogę sądową" - zapowiada rzecznik klubu PiS. - Prezes mówił o wolnych Polakach (nie "prawdziwych"- przyp. red). Prostujemy więc - odpowiedziała redakcja "Faktów" przypominając wypowiedź prezesa starannie (może staranniej niż chciałby tego rzecznik PiS).

"Wypowiedź << I nadejdą jeszcze czasy, gdy prawdziwi Polacy dojdą do władzy>>, która stała się kanwą agresywnego, atakującego Prawo i Sprawiedliwość materiału, jest wypowiedzią nieprawdziwą" - napisał w oświadczeniu Mariusz Błaszczak.

"Użycie ich przez Panią redaktor Kolendę - Zaleską można odczytać albo jako jawną manipulację, która ma na celu wprowadzenie widza w błąd, albo jako całkowity brak rzetelności i profesjonalizmu, którymi dziennikarz z tak wieloletnią praktyką, jaką posiada Pani redaktor Kolenda-Zaleska, powinien się kierować" - czytamy w oświadczeniu.

Błędny cytat ukazał się także m.in. w niedzielę na portalu TVN24.pl, lecz po kilkudziesięciu minutach umieszczono sprostowanie. "Błąd wynikał ze słabej jakości nagrania. Przepraszamy" - wyjaśniano.

PiS domaga się, by w dzisiejszym wydaniu "Faktów TVN", redakcja programu informacyjnego przeprosiła Jarosława Kaczyńskiego za przypisanie mu wypowiedzi, która nie padła.

Fakty: Prostujemy więc

"Fakty" odpowiedziały Błaszczakowi: sprostowały wypowiedź Kaczyńskiego bardzo dokładnie. - PiS zażądał sprostowania, bo prezes mówił o wolnych Polakach. Prostujemy więc przypominając fragmenty przemówienia - powiedziała na zakończenie "Faktów" prowadząca wydanie Justyna Pochanke.

Co powiedział Jarosław Kaczyński?

Prezes PiS podczas niedzielnego wiecu pod Pałacem Prezydenckim sugerował m.in., że obecna Polska "nie jest naszym krajem". - Chcemy, by ten kraj był rzeczywiście nasz, by nikt nam nie narzucał obyczajów - mówił. - Chodzi nam przecież przede wszystkim o to elementarne prawo, prawo do wolnego narodu, prawo do prawdy - mówił Kaczyński. Dodał, że "przychodzimy po to prawo, bo jesteśmy wolnymi Polakami i chcemy być wolnymi Polakami".

Przepychanki pod Pałacem - zobacz zdjęcia z niedzielnych uroczystości >>

DOSTĘP PREMIUM