Kolejna komisja śledcza? Pomysł Palikota

Powołania nadzwyczajnej komisji sejmowej domaga się poseł Janusz Palikot. Komisja miałaby się zająć sprawą inwigilacji dziennikarzy. - Kraj, w którym jest prawo do inwigilowania dziennikarzy, jest krajem bezprawia - mówi Palikot.

Przeczytaj wniosek Janusza Palikota

Poseł przygotował projekt uchwały wzywającej do powołania nadzwyczajnej komisji sejmowej. Na razie nie jest to jednak wniosek o powołanie komisji.

Palikot liczy, że taki wniosek mógłby wyjść z któregoś z klubów parlamentarnych, a on sam chętnie go podpisze. - Chciałem w tej sprawie poprosić Grzegorza Napieralskiego, ale też Ryszarda Kalisza czy Bartosza Arłukowicza i wszystkich posłów, nie tylko lewicy, abyśmy wspólnie, trochę pondpartyjnie wystąpili z takim wnioskiem - mówi Palikot.

- Jeżeli można podsłuchiwać kilkunastu dziennikarzy, to opinia publiczna musi mieć prawo dowiedzieć się, jakie śledztwo było podstawą do tego podsłuchiwania - dodaje były poseł PO. Zdaniem Palikota, w tej sprawie dotykamy "fundamentu demokratycznego ładu".

Palikot wzywa też do działania premiera Donalda Tuska. - On właśnie dzisiaj dzierżąc władzę, dziś przechodzi prawdziwy test, czy jest to władza obywatelska - mówi poseł.

DOSTĘP PREMIUM