Fakt: "Tajne" spotkanie Poncyljusza z Migalskim

Do spotkania Pawła Poncyljusza i Marka Migalskiego doszło w jednej z warszawskich restauracji - donosi tabloid. Poncyljusz (odsunięty na margines partii) i Migalski (wykluczony z grona eurodeputowanych PiS) byli bliskimi współpracownikami w czasie kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego.

Rozmowa Migalskiego i Poncyljusza trwała około godziny - pisze "Fakt". I publikuje zdjęcia ze spotkania. - O współpracy z PiS póki co nie myślę. Ludzie z tej partii powiedzieli za dużo na mój temat - powiedział Migalski w rozmowie z tabloidem.

Marek Migalski i Paweł Poncyljusz blisko współpracowali ze sobą w trakcie kampanii prezydenckiej prezesa PiS. Migalski po opublikowaniu listu krytycznego wobec prezesa partii, został wykluczony z delegacji europosłów Prawa i Sprawiedliwości.

Poncyljusz wcześniej wymieniany jako ewentualny kandydat PiS na prezydenta Warszawy, ostatnio został odsunięty przez Jarosława Kaczyńskiego jako jeden z autorów strategii - nieudanej zdaniem prezesa - kampanii prezydenckiej.

- Przyjmuję opinie Jarosława Kaczyńskiego, ma do tego prawo. Był kandydatem w wyborach prezydenckich, a w liczbach bezwzględnych nie wygraliśmy - powiedział poseł PiS w niedawnej rozmowie z "Rzeczpospolitą". Poncyljusz wykluczył jednocześnie możliwość opuszczenia przez niego partii w związku z krytyką prezesa.

W obronie m.in. Poncyljusza stanął Marek Migalski. - Paweł Poncyljusz, który leżał na połowie sztabów wijąc się z bólu, Joanna Kluzik-Rostkowska, która przez trzy miesiące nie widziała swoich dzieci - atakowanie takich ludzi jest atakowaniem samego siebie - powiedział w rozmowie z RMF FM.

Do podobnych "tajnych" spotkań odsuniętych polityków PiS dochodziło już wcześniej. Kiedy w 2009 roku Jarosław Kaczyński atakował Zbigniewa Ziobrę, ten spotykał się z Ludwikiem Dornem w japońskiej restauracji. Zdjęcia z tamtej "tajnej narady" również opublikował tabloid.

Więcej czytaj w "Fakcie".

DOSTĘP PREMIUM