"Chodź z nami Janusz!" Zaproszenie SLD dla Palikota

Janusz Palikot dostał zaproszenie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wystosował je szef lubelskich struktur partii - Jacek Czerniak. Zdaniem przewodniczącego Czerniak, obecny program ruchu Palikota, szczególnie w części światopoglądowej jest kalką programu wyborczego SLD.

Spotkanie z dziennikarzami odbyło się przed domem Janusza Palikota na lubelskim Starym Mieście. Czerniak zaapelował do Palikota o wstąpienie do Sojuszu ponieważ ta partia ma zbieżny program do prezentowanego przez byłego posła PO. Podkreślił również, że jeśli tak się stanie, to wtedy Janusz Palikot będzie we władzach lubelskiego Sojuszu.

Zdaniem Jacka Czerniaka - Palikot mógłby być jego zastępcą na Lubelszczyźnie. Oficjalnie zaproszenie do posła jeszcze nie dotarło.

- Chodź z nami Janusz. Po co marnować pięć procent poparcia - przekonywał Czerniak. Zaznaczył, że jeśli poseł się zdecyduje, to Czerniak będzie zabiegał, żeby Palikot otrzymał ważne stanowisko w SLD. - Mógłby być moim zastępcą - dodał Czerniak.

Posła nie było w domu. Od kilku dni wiadomo, że w piątek ma być w Krakowie. Tam odbywa się pierwsze, regionalne spotkanie Ruchu Poparcia Palikota. Swoją odpowiedź na propozycję Czerniaka poseł przekazał nam sms-em.

"SLD wysłało polskie wojska do Afganistanu i Iraku i rozdawało kościołowi gigantyczny majątek! Jest więc dla mnie niewiarygodne!" - napisał Palikot.

DOSTĘP PREMIUM