Instrukcja PO: Kandydat ma być uśmiechnięty, ale nie zębicznie

PRZEGLĄD PRASY. Platforma Obywatelska przygotowała szczegółowe wskazówki, jak powinni wyglądać kandydaci partii na plakatach w wyborach samorządowych - podaje "Rzeczpospolita".

Według gazety w instrukcji można przeczytać, że "kandydat powinien być lekko uśmiechnięty (ale nie zębicznie)" oraz, że "powinien być ubrany w jasna koszulę: białą lub błękitną. Bez krawata i najlepiej bez marynarki".

"Gazeta Wyborcza" ujawniła w tym tygodniu , że hasło PO w kampanii samorządowej będzie brzmiało "Z dala od polityki". Sztab Platformy przygotował kilka wariantów haseł, ale ze wspólnym motywem, np.: "Zbudujmy obwodnicę. Z dala od polityki", "Zbudujmy aquapark. Z dala od polityki", "Zbudujmy most. Z dala od polityki".

Limit pieniędzy na całą kampanię (uzależniony od liczby kandydatów na wszystkich szczeblach samorządów) ma - podobnie jak cztery lata temu - wynieść około 30 mln zł. Platforma chce wystawić kandydatów we wszystkich okręgach. Jej kampania będzie podzielona na ogólnopolską i regionalną. Na tę pierwszą - czyli billboardy i spoty w TV - partia Donalda Tuska przeznaczy ok. 4 mln zł.

Kampania Platformy rozpocznie się dzisiaj konwencją regionalną w Zabrzu. Później będą konwencje w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie. W kampanię samorządową mają zaangażować się znani politycy PO. W spotach telewizyjnych ma wystąpić premier Tusk.

DOSTĘP PREMIUM